Archiwa kategorii: wiadomości

Diagnoza zjawiska bezdomności na warszawskich dworcach

diagnoza_image_pomoc

Dysponujemy już drugą edycją „Diagnozy zjawiska bezdomności na warszawskich dworcach”, będącą wynikiem działań prowadzonych w ramach projektu „Zmniejszenie skali bezdomności na dworcach kolejowych oraz ich otoczeniu”. Mariusz Wojtowicz, będący jej autorem, opisuje bezdomność „od wewnątrz” – publikacja powstała bowiem nie tylko jako efekt wiedzy o bezdomności, ale przede wszystkim bliskich spotkań streetworkerów z osobami bezdomnymi. „Diagnoza” jest kompleksowym i wieloaspektowym ujęciem tego rodzaju wykluczenia, które uważamy za najbardziej skrajne. Publikacja wzbogaca nasze rozumienie bezdomności, potrzebne do skutecznej pracy socjalnej z osobami bezdomnymi. Wersja pdf do pobrania poniżej.

Czytaj dalej Diagnoza zjawiska bezdomności na warszawskich dworcach

Bezdomność – alkoholizm to tylko wierzchołek góry lodowej

namiot

Człowiek może być porównany do namiotu, każda linka reprezentuje sferę jego życia: rodzina, praca, przyjaciele, pasje. Prędzej, czy później namiot się osłabia. Zawieje mocniejszy wiatr i jedna z linek może się zerwać. Inne linki utrzymują namiot. Tracimy pracę, czy tracimy bliską nam osobę, ale się nie rozsypujemy. Osoba bezdomna w większości przypadków nie ma żadnej z tych linek,

Czytaj dalej Bezdomność – alkoholizm to tylko wierzchołek góry lodowej

W grupie siła!

sejm

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję. Na szczęście projekt trafił do Komisji w celu rozpatrzenia zgłoszonych poprawek.